لیست پیام های رضا محمدي تبار
از آیه: تا آیه:
انتخاب سوره :
  سوره نساء آیه 15 - تکمیل احکام
او یجعل الله لهن سبیلا
برخی از احکام در حال کامل شدنند. چه در زمان پیغمبر و در حین نزول قرآن و چه بعد از پیغمبر. مثلا زکات بستن بر اسب توسط حضرت علی که بعد از نبی مکرم اسلام انجام شد. امام زمان هم که تشریف بیاورند، طبعا به اقتضای زمان و فکرت و فهم انسانها و رشد منطقیی که یافته اند، برخی احکام را تکمیل می کنند
قالب : تفسیری گوینده : رضا محمدی تبار
منبع : فکرت خودم موضوع اصلی : احکام
امتیاز داوران :
امتیاز کاربران :
نظرات کاربران :
1) ابراهیمی (داور) : احکام الهی به طور کامل از طریق پیامبر (صلّی الله علیه و آله) بر مردم نازل شده است و بعضی احکام با توجه به مقتضیات زمان و اجازه خود پیامبر و یا معصوم، با توجه به اصول کلی دین تغییر می کنند طوری که با آن اصول مخالف نباشند. بحث زکات بستن بر اسب ها هم از این باب است. اما مطلب آیه که درباره حکم زنا است در یک آیه دیگر در سوره نور نسخ شده است و این اکمال توسط خود خداوند و در زمان پیامبر صورت گرفته است.
  سوره بقرة آیه 113 - دانش واقعی و غیر واقعی
دانش واقعی به عمل کردن تکمیل و نمایان می شود و دانش غیر واقعی این است که کسی چیزی را بگوید و در عملش چیز دیگری باشد. مثل یهود و نصارایی که کتاب را تلاوت می کردند ولی قول و عمل تلاوت کتابشان با هم تناسب نداشت. بسا برخی از مسلمانان که تلاوت قرآن هم دارند، ولی در عمل کارهایشان همگی در تناقض با مفاد آیات قرآن کریم است.
قالب : اخلاقی گوینده : رضا محمدی تبار
منبع : موضوع اصلی : اهل کتاب
امتیاز داوران :
امتیاز کاربران :
نظرات کاربران :
نظری ثبت نشده است.